Vaikų ligų gydytojas Darius Burneckas

Vaikų ligų gydytojas Darius BurneckasKviečiame susipažinti su VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre dirbančiu vaikų ligų gydytoju Dariumi Burnecku.

Darius Burneckas, gydytojas, turintis 30 metų darbo patirtį didžiausioje Baltijos valstybėse ligoninėje Kauno klinikose, stažavosi Austrijoje Zalcburgo miesto, Švedijoje Lundo universitetinėje ir Malmės miesto ligoninėse.

Knygos – „ABC tėvams apie vaikų ligas“ autorius.

Lietuvos Pediatrų Draugijos narys.

Gydytojas publikuoja straipsnius ir skaito pranešimus mokslinėse – praktinėse konferencijose.

Darius Burneckas turi vaikų ligų gydytojo ir vaikų kardioreumatologo licencijas, atlieka ultragarsinius tyrimus, domisi imunologiniais, alergologiniais susirgimais, sąnarių ligomis.

Dabartinės mokslinės krypties tema – „Mitas apie vitamino D tyrimą“.

Paklausėme gydytojo, kas jį paskatino pasirinkti vaikų ligų gydytojo ir vaikų kardioreumatologo specialybes: „Nors kurse baigiau pirmas pagal vidurkį ir galėjau rinktis labiau prestižines specialybes, tokias kaip chirurgija ar akušerija – ginekologiją, dabartinę specialybę paskatino pasirinkti meilė vaikams ir tėvų medikų patarimas. Jie sakė, kad vaikai mane myli ir kieme visada buvau apsuptas mažų vaikų.“ – prisiminė gydytojas. Gydytojas paatviravo, kad didžiausias iššūkis – begalinė atsakomybė: „Pavyzdžiui, sukarščiavus vaikui, ypač mažam kūdikiui ir ypač pirmą kartą, tėvai labai nerimauja. Reikia juos nuraminti, išlikti pačiam ramiam, tačiau aš dažniausiai „prasergu“ kartu su ligoniuku, irgi nervinuosi, nerimauju“.

Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, pasidomėjome, kokia gydytojo nuomonė apie alergiškų vaikų skaičiaus didėjimą: „Alergiškų vaikų daugėja kasmet. Man pradėjus dirbti Klinikose prieš 30 metų net nebuvo vaikų alergologo specialybės, nes buvo tik vienas kitas alergiškas vaikas, o dabar praktiškai visi vaikai alergiški, kas maisto produktams, kas žiedadulkėms. Labai daug bronchinės astmos atvejų. Pagrindinės priežastys – oro užterštumas, ekologiniai pokyčiai, netinkama mityba ar net ir per sterilus vaiko auginimas“ – teigia gydytojas.

Gydytojo teigimu svarbu, kad vaikas augtų sveikai, būtų daug lauke, sportuotų, mažiau laiko praleistų prie kompiuterio, nes jis vargina vaikų sistemą ir tuo pačiu silpnina imunitetą. Taip pat reiktų vengti kontakto su sergančiais, izoliuoti sveiką vaiką nuo sergančio: „Šeimoje jei serga vienas vaikas, tai 100% sirgs ir kitas. Sveiką vaiką reiktų išvežti pas senelius arba bent laikyti kitame kambaryje. Alergiški vaikai serga dažniau, nes jų kvėpavimo takai paburkę ir lengviau „prisikabina“ virusai“.

Paklausus, kaip stiprinti vaikų imuninę sistemą, kad šie mažiau sirgtų, gydytojas atsakė, kad

jis geriausia efektą pasiekia, kai rekomenduoja vartoti senovinį mikroelementų rinkinį „Berešo lašai“ ir žinoma viską derindamas su ilgalaikiu priešalerginiu gydymu. Taip pat rekomenduojami įvairūs vitaminai, ežiuolės preparatai. Gydytojas pastebėjo, kad labai dažnai vaikai daug serga anksti pradėję lankyti darželį, pavyzdžiui nuo 1 metų: „Vaikų sergamumas yra iki 15 kartų dažnesnis. Siūlyčiau į ugdymo įstaigą vaikus leisti nuo 3 metų“ – pataria gydytojas.

Prakalbus apie vitamino D tyrimą, atliekamą vaikams, gydytojas turėjo tvirtą nuomonę: „Daugelis žmonių ir, labai gaila, vaikų daktarų paskutiniu metu susižavėjo vitamino D tyrimu. Šis tyrimas vaikams iki 2 metų neturėtų būti atliekamas, nes rachitas liga iki 2 metų, vėliau – tik liekamieji reiškiniai. Kadangi vitaminas D reguliuoja kalcio ir fosforo apykaitą, kaulėjimo procesus, ir iki 2 metų kalcio ir fosforo apykaita yra labai aktyvi, žymiai labiau nei vyresnių. Tyrimo metu nustatomi ne tie metabolitai ir epimerai, todėl visiems vaikams gaunamas klaidingas atsakymas, kad vitamino D yra per daug. Patį tyrimo faktą vadinu „genocidu prieš tautą“. Kodėl? Pavyzdžiui, kokiam nors 4 – 5 mėnesių kūdikiui atlikus šį tyrimą nutraukiamas vitamino D skyrimas ir  9 – 10  mėnesių amžiuje pradėjus jam stovėti iškrypsta kojos, pasidaro X arba O formos, atvyksta apžiūrai su deformuota krūtine ir galva. Netirkime mažiems vaikams vitamino D. Svarbiau kvalifikuoto pediatro apžiūra.“ – teigia gydytojas.

Maloniai kviečiame registruotis VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre pas vaikų ligų gydytoją Darių Burnecką, kuris jūsų vaikui suteiks profesionalią pagalbą. Gydytojo darbo laikas: pirmadieniais nuo 14.00 iki 19.00 val., trečiadieniais nuo 14.00 iki 19.00 val., ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 15.00 val.

Vaikų ligų gydytojo tel. Nr. +370 600 01551.