Kineziterapeutė Goda Radčenkaitė

 

Pristatome dar vieną mūsų naujėjančio kolektyvo specialistę, kineziterapeutę, Godą Radčenkaitę. Goda yra pabaigusi Lietuvos sporto universitete kineziterapijos studijas ir turi kineziterapijos bakalauro diplomą. Nuo 2019 metų  pradėjo kineziterapijos magistro studijas, Lietuvos sporto universitete.

Ši jauna specialistė yra atlikusi praktiką Respublikinėje Kauno ligoninėje bei VšĮ Raseinių ligoninėje, savanoriavo futbolo klube „Stumbras“, kuriame pasisėmė nemažai žinių: „Tai buvo pats geriausias savęs kaip kineziterapeuto išbandymas. Panaudojau visas turimas teorines ir praktines žinias gautas iš seminarų ir universiteto paskaitų. Taip pat dirbant su kineziterapeutu iš kitos šalies, sužinojau daug naujų dalykų, tokių kaip: teipavimo technikos, sportinio masažo būdai. Turėjau galimybę mokytis naujų dalykų per praktiką, gaunant pastabas ir patarimus iš profesionalų. Tai buvo mano pirmoji patirtis dirbant su sportininkais, kuri, manau, turėjo didžiausią įtaką mano, kaip kineziterapeutės tobulėjime“, – sako Goda.

Godos paklausėme, kas nulėmė, kad ji pasirinko kineziterapeuto specialybę: „Noras padėti žmonėms ir pomėgis sportuoti, abu šie dalykai puikiai dera kineziterapeuto darbe“, – teigė pašnekovė. „Labiausiai darbe patinka bendravimas su žmonėmis ir tai, kad visada sutinki ir pamatai vis kitokį atvejį, ligą, situaciją ir kitokią žmogaus reakciją, todėl darbo diena niekada nebūna tokia pati ir darbas niekad nevirsta nuobodžia rutina“.

Apie iššūkius su kuriais susiduria Goda savo darbe: „Pasitaiko nežinomų situacijų, ar ligų/ sutrikimų su kuriais neteko dirbti arba jos yra pakankamai retos, tuomet tenka domėtis, konsultuotis su kitais specialistais, stengtis tinkamai pritaikyti žinias, padedant pacientui ir nepadaryti jokios žalos, tai kartais tampa savotišku iššūkiu“, – teigė specialistė.

Manoma, kad kineziterapija gelbsti po patirtų traumų ar operacijų. Kokias dar problemas galima spręsti  kineziterapijos užsiėmimais?Kineziterapija yra labai platus dalykas ir ją pritaikyti galime daug kur, pavyzdžiui – sporte, žmonėms su ilgalaike negalia, įgimtais sutrikimais, nugaros skausmais, žmonėms po insultų, vaikams turintiems raidos sutrikimų, ar net paprasčiausiai eisenos ir pusiausvyros koregavimui“, – atsakė pašnekovė.

Džiaugiamės, kad kolektyvą papildo specialistai, kurie myli savo darbą ir linkime sėkmės.