Dėl koronaviruso (COVID-19)

Prašome atkreipti dėmesį į informaciją, kuri priklijuota ant įstaigos durų. Prašome išlikti sąmoningais ir vadovautis pateiktomis rekomendacijomis. Žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, rekomenduojama likti namuose, taip išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, bei leidžiant apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tad visiems – ir suaugusiesiems, ir vaikams – dvi savaites rekomenduojama likti namuose, vengti socialinių kontaktų ir stebėti savo sveikatą. Jei lankėtės paveiktose teritorijose (Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, visa Italija – informacija atnaujinta 2020-03-10) ar turėjote sąlyti su patvirtintu COVID-19 atveju 14 dienų laikotarpiu ir jaučiate karščiavimą, kosulį, apsunkintą kvėpavimą PRIVALOTE skambinti 112.

Taip pat norime priminti, kad yra galimybė pasinaudoti nuotoline paslauga. Jos metu pacientų vartojami vaistai, medicinos pagalbos priemonės, įskaitant ir kompensuojamąsias, gali būti pratęsiamos be apsilankymo pas šeimos gydytoją. Tai reiškia, kad reikalingą gydymą skirti, jį koreguoti, taip pat, pavyzdžiui, paaiškinti tyrimų rezultatus medikai nuotoliniu būdu gali kiekvieną kartą esant poreikiui.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. V-238/A1-170 patvirtinta elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės laikotarpiu laikinoji tvarka. Tvarkos aprašas nustato supaprastintą nedarbingumo pažymėjimų išdavimo asmenims pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros šeimos medicinos paslaugas teikiančiose įstaigose laikinąją tvarką ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės laikotarpiu. Asmeniui, jeigu asmuo atitinka epidemiologinius įtariamo COVID-19 atvejo kriterijus elektroninis nedarbingumo pažymėjimas išduodamas nuotoliniu būdu 14 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo atvykimo iš paveiktos teritorijos į Lietuvos Respubliką dienos ar nuo turėto sąlyčio su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju dienos.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: